Miło nam Państwa poinformować, że będziemy sprawować patronat medialny nad wydarzeniem:

XX FORUM ADO/ABI – WARSZAWA, 17 MAJA 2016R.

Ogólne rozporządzenie o ochronie danychTreść rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i swobodnym przepływem takich danych została ustalona pod koniec 2015 r. Obecnie oczekujemy na ostateczne przyjęcie rozporządzenia przez organy Unii Europejskiej, ale dysponujemy już tekstem nowego aktu prawnego. Nadszedł więc czas na pierwsze konkretne oceny zakresu zmian, jakie czekają nas w niedalekiej przyszłości w prawie ochrony danych osobowych.

XX, jubileuszowe Forum ADO/ABI, zostało skonstruowane wokół tekstu nowego rozporządzenia ogólnego. Wystąpienie otwierające, które będzie poświęcone zmianom w polskich przepisach o ochronie informacji i danych osobowych związanym z uchwaleniem rozporządzenia, wygłosi dyr. Maciej Groń z Ministerstwa Cyfryzacji. W dalszej części Forum omówione zostaną nowe obowiązki administratora danych osobowych (mec. Anna Kobylańska), ujęte na nowo w rozporządzeniu podstawy przetwarzania danych osobowych (dr Dominik Lubasz), a także uprawnienia osób, których dane dotyczą (dr Arwid Mednis). Przedstawiona zostanie również nowa sytuacja prawna obecnych administratorów bezpieczeństwa informacji (dr. Marlena Sakowska – Baryła).

Na Forum nie może także zabraknąć tematyki związanej z ostatnimi zmianami w ustawie o ochronie danych osobowych, a wprowadzonymi tzw. „ustawą 500+”. Nowe ujęcie administratora danych osobowych w administracji publicznej i nowe zasady powierzania danych osobowych do przetwarzania przez podmioty publiczne przedstawi dr Paweł Litwiński.

W programie między innymi:
– Jak będzie zmieniane polskie prawo w związku z przyjęciem rozporządzenia ogólnego? Maciej Groń (Dyrektor Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego, Ministerstwo Cyfryzacji)
– Porównanie obowiązków administratorów danych w ustawie o ochronie danych osobowych i ogólnym rozporządzeniu UE o ochronie danych mec. Anna Kobylańska (Adwokat, PWC Legal)
– Podstawy legalizacyjne przetwarzania danych osobowych w rozporządzeniu ogólnym dr Dominik Lubasz (Wspólnik, Radca prawny, Lubasz i Wspólnicy – Kancelaria Radców Prawnych)
– Prawa podmiotu danych w rozporządzeniu ogólnym dr Arwid Mednis (Partner w Kancelarii Wierzbowski Eversheds)
– Kto jest administratorem danych w administracji publicznej? Zmiany w prawie ochrony danych osobowych wprowadzone „ustawą 500+ dr Paweł Litwiński (Adwokat, Partner w Kancelarii Barta Litwiński Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów)
– Administrator bezpieczeństwa informacji w nowym rozporządzeniu ogólnym dr Marlena Sakowska – Baryła (Radca prawny w Urzędzie Miasta Łodzi)

Szczegółowy PROGRAM wydarzenia znajduje się na stronie: www.cpi-sk.pl/

Logo_CPI__z_www

Organizator: Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.; tel. (22) 870 69 10, 870 69 78;
email: pr@konferencja.com.pl

Related Post

Zapraszamy do lektury...

„Pancerne komputery z siatką Faradaya przeciwko mobilnym wirusom, zastępy kamer i...

„ENERGETYKA +”

Druga edycja Konferencji ENERGETYKA+ zakończona. W dniach 9-10 kwietnia w warszawskim...

Wspieramy Dzieciaki!

Wsparliśmy lub nadal wspieramy Innych! Co roku nasza firma przekazuje środki finansowe...

Konferencja „Jakość i...

Pracownicy służby zdrowia dyskutowali w czwartek (01.10.2015) w siedzibie Fundacji...

Fundacja Rozwoju...

Miło nam Państwa poinformować o podjęciu współpracy z Fundacją Rozwoju...

Rewolucja w ochronie danych-...

Już niedługo w życie wchodzą nowe Ogólnoeuropejskie zmiany w przepisach o ochronie...