Czy będę musiał wyznaczyć Inspektora Ochrony Danych?

Przepisy Rozporządzenia ogólnego o ochronie danych osobowych, które będzie należało stosować od 25 maja 2018 r. (więcej o samym Rozporządzeniu znajdą Państwo TUTAJ), określają konieczność posiadania „nowego” ABI w kilku przypadkach. Niestety nie wszystkie zwroty użyte w tych przepisach są jasne i jednoznaczne (za wyjątkiem organów i podmiotów publicznych gdzie zawsze jest wymóg posiadania „nowego” ABI).

Zapraszamy Państwa do naszych artykułów które kompleksowo wyjaśniają te kwestie:

Część 1 – art. 37 ust. 1 pkt b „regularne i systematyczne monitorowanie osób, których dane dotyczą”, „główna działalność” i „dużą skalę”.

Część 2 – wyłącznie sądów opisane w w art. 37 ust. 1 pkt a przetwarzania dokonują organ lub podmiot publiczny, z wyjątkiem sądów w zakresie sprawowania przez nie wymiaru sprawiedliwości;”.

Część 3 –  art. 37 ust. 1 pkt c, dane „wrażliwe” przetwarzane na dużą skalę.